Udrażnianie rur sieci kanalizacyjnych

2022-05-08 komentarze: 0 wyświetlenia: 58
Udrażnianie rur sieci kanalizacyjnych
Często zadajecie pytania czemu udrażnianie rur sieci kanalizacyjnych nie jest wymagane przepisami tak jak czyszczenie kominów. 

Sprawa jest bardzo prosta zatkana rura kominowa może podczas spalania źle odprowadzać spaliny lub wcale ma to duży wpływ na nasze życie i były przypadki śmierci.

W przypadku zatkania rur sieci kanalizacyjnych nie ma bezpośredniej przyczyny utraty życia i dla tego nie mamy nic w przepisach o tym napisane. 

Firmy ubezpieczeniowe wychodzą trochę ponad to i interpretują to na swoją korzyść w przypadku zalania mieszkania kiedy zgłosimy że rury odpływowe są zapchane i dlatego woda z pralki wylała się na korytarz i został zniszczony parkiet ubezpieczyciel w kilku znanych mi przypadkach odpisał że jest to zaniedbanie i wina leży po stronie ubezpieczonej osoby. Warto pamiętać że wystarczyło powiedzieć że podczas prania rura odpływowa z pralki wypadła z odpływu i woda wylała się na podłogę, taka sytuacja zaliczana jest już do nieszczęśliwego wypadku.

Pomimo takich kruczków jakie stosują firmy ubezpieczające zwróćcie uwagą na ta co obejmuje wasza umowa z ubezpieczycielem tak żeby było jasne co się stanie gdy rury będą zatkane i niezbędne będzie udrażnianie rur sieci kanalizacyjnych. Wartko co kilka lat dla własnego komfortu wykonać inspekcję kamerą będziemy wiedzieć czy rury w naszym domu są drożne a w razie potrzeby możemy wykonać czyszczenie rur kanalizacyjnych jedną z naszych metod.

Wszystkie sposoby są dobre ważne żeby nie dopuścić do awarii i nie narazić się na dużo większe koszty niż opłata za udrażnianie rur sieci kanalizacyjnych.

Zadzwoń 791 766 240 i zapytaj o koszt usługi.

 
Komentarze
Ta strona jeszcze nie ma komentarzy.